T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü ADIYAMAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
T.C. Sağlık Bakanlığı
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü
ADIYAMAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bebek Dostu Kurum Unvanı

Güncelleme Tarihi: 02/11/2019

Sağlık Bakanlığı tarafından, emzirmenin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla başlatılan "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" kapsamında Adıyaman Sağlık Müdürlüğü ve Adıyaman Ağız Diş Sağlığı Merkezi işbirliği ile yapılan çalışmalar başarı ile sonuçlandı. İl Sağlık Müdürlüğü  "Bebek Dostu Destekleyici" kurumu unvanını aldı.

Ağız diş Sağlığı Merkezinde çalışan tüm personele “Anne Sütünün Önemi” konusunda eğitim verilerek bilgilerini tüm anneler ile paylaşmaları ve emzirmenin desteklenmesi için bilgilerini güncellemeleri sağlandı. Ayrıca annelerin bebeklerini emzirmeleri için konforlu bir emzirme odası oluşturuldu. Yapılan çalışmalar sonucunda “Bebek Dostu Kurum “ unvanına layık görülen Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezine İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ tarafından plaket takdim edildi.

Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ yeni doğan bebeğin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi ve 6'ncı aydan sonra ek gıdalarla beraber iki yaş ve ötesine kadar emzirmeye devam ettirilmesinin hem anne hem bebek sağlığı açısından çok önemli olduğu vurgulandı.

  • bebekdostu1.png
  • bebek  dostu2.png
  • bebek dosu.jpeg